Aktualności:

"Gotham. Rok pierwszy" w sprzedaży od 11 września.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

Ten Annual i dodatkowy zeszyt nie mają większego wpływu na główną historię. W ten sam sposób wydano to też w oryginalnym NOIRze, Egmont niczego nie wyciął.
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

red fox

Ok ale mam to w kolorze, więc sobie chyba daruję ;)

Juby

Spoko, nie namawiam. Sam też z tego samego powodu nie planuję zakupu tego NOIRa ;)
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

mlempicki

#888
Pojawiła się zapowiedź Egmontu na wrzesień: Joker. Świat

Data premiery: 17.09.2024
EAN: 9788328171312
Liczba stron: 184
Wymiary: 17.0x26.0cm
Cena katalogowa: 89,99 zł

Joker. Świat

Co robi Joker podczas wakacji w Hiszpanii? W jaki sposób inspiruje naśladowców, tworząc swoje duplikaty w Czechach i Meksyku? Dzięki czemu kameruński Joker znajduje inspirację? Tylko najlepsi scenarzyści i rysownicy z rozmaitych krajów mogą udzielić odpowiedzi na te pytania. Przedstawiamy wyjątkowe historie obracające się wokół jednej z najbardziej fascynujących postaci w popkulturze.
Podobnie jak bestsellerowy album ,,Batman. Świat" ta antologia zawiera opowieści autorstwa zespołów reprezentujących trzynaście różnych krajów, w tym tak znanych twórców, jak Geoff Johns, Satoshi Miyagawa, David Rubín, Germán Peralta, Alvaro Fong Varela czy Jason Fabok. Opowieści zawarte w tomie ,,Joker. Świat" oddają wrażliwość kulturową różnych narodów, a wszystkie razem ukazują, w jaki sposób najpopularniejszy złoczyńca DC wywołał chaos na globalną skalę.

W Polsce Książę Zbrodni pojawi się w Krakowie w historii ,,Królewski błazen". Scenariusz do polskiej opowieści o Jokerze napisał Tomasz Kołodziejczak, pisarz SF i fantasy (m.in. cykle: ,,Dominium Solarne", ,,Ostatnia Rzeczpospolita") oraz twórca i wieloletni szef Klubu Świata Komiksu. Rysunki są zaś dziełem Jacka Michalskiego (,,Zagadka metropolii") , rysownika i ilustratora, tworzącego dla wielu czasopism komiksowych, antologii i periodyków literackich, twórcy wielu okładek książek i magazynów, a także konceptów do gier oraz storyboardów do filmów. 

SCENARIUSZE
GEOFF JOHNS, DAVID RUBÍN, TORSTEN STRÄTER, ENRICO BRIZZI, FELIPE CASTILHO, ALVARO FONG VARELA, ŠTEPÁN KOPRIVA, METIN AKDÜLGER, INPYO JEON, MATÍAS TIMARCHI, DR. EJOB GAIUS, TOMASZ KOŁODZIEJCZAK, SATOSHI MIYAGAWA
RYSUNKI I TUSZ
JASON FABOK, DAVID RUBÍN, INGO RÖMLING, PAOLO BACILIERI, TAINAN ROCHA, OSCAR PINTO, MICHAL SUCHÁNEK, ETHEM ONUR BILGIÇ, JAEKWANG PARK, GERMÁN PERALTA, BERTRAND MBOZO'O ZEH, JACEK MICHALSKI, KEISUKE GOTOU
KOLORY
BRAD ANDERSON, VINCENZO FILOSA, MARIANE GUSMÃO, JAEKWANG PARK, E.N. EJOB
OKŁADKA ALBUMU
JASON FABOK I BRAD ANDERSON
Źródło: Egmont

Juby

Pierwsza zapowiedź Egmontu od maja jaką jestem zainteresowany (ze względu na polski akcent) :)
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Juby

No to mamy bombę od Egmontu na październik. Mimo braku tego komiksu w zapowiedziach podczas MFKi, w tegorocznym katalogu i utrzymywania przez wydawnictwo, że w tym roku otrzymamy tylko cztery DC Deluxy, na tydzień przed Halloween ponownie zostanie wydany Nawiedzony Rycerz! :D

Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

MJ

Czytał ktoś może "Mroczny Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" ?
Jak wypada na tle innych kryzysów?
Pytam bo teoretycznie mógłbym się teraz zabrać za ten komiks idąc chronologią,
ale mam wrażenie że chyba lepiej będzie wziąć jakieś dwie pojedyncze historie
z Batmanem zamiast takiego wydarzenia.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Do mnie w przyszłym tygodniu przydają te dwa tomy pre-crisis, które wydał Egmont. Pewnie jesienią kupię sam Kryzys, ale jakoś niespecjalnie mi się z tym spieszy.

Jeśli Batmany, nad którymi się zastanawiasz to te Rama i Zdarsky'ego to się nie zastanawiaj, tylko kupuj - dobre komiksy.

MJ

Akurat zastanawiam się nad: "Wyjątkowo Mroczna Noc" i dwoma tomami "Wieczni Batman i Robin". Dziś kończę "Zgaduj zgadula", który zamyka wyjątkowo krótką serię Tamaki, a zanim zacznę kolejną serię wolę żeby przybyło jej trochę tomów, ostatnio doceniłem czytanie różnych run'ów w ciągłości (choć niektóre są na tyle luźne że nie są tego warte).
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Wiecznych nie znam, ale Wyjątkową mroczną noc polecam. Nawet sobie powtórzę w ten weekend, bo tylko raz przeczytałem.

Rado

Cytat: MJ w 10 Sierpień  2024, 21:53:02Dziś kończę "Zgaduj zgadula", który zamyka wyjątkowo krótką serię Tamaki,

W komiksie też jest tak przetłumaczone? W sensie za każdym razem, gdy Riddler mówi "riddle mi this" to jest "zgaduj zgadula"?

MJ

Tak, ten tekst powraca wielokrotnie w komiksie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Te kilka zeszytów Rosenberga z tego tomu zrobiło niezłą robotę. Takie historie bardzo lubię - przejmujący klimat aż bił po oczach.

red fox

Nawiedzony Rycerz to jest to samo, co kiedyś wydała Mucha? ( mam to wydanie )), będzie tu coś więcej?

Juby

Mucha nigdy nie wydała tego tytułu. Okrojoną wersję wydało TM-Semic w 1999 roku i pełną Egmont w 2012. Nowa wersja to będzie to samo, co w 2012 tylko w większym formacie z obwolutą i z 8-stronami materiałów dodatkowych.
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman