Aktualności:

"Joker: Folie à Deux" od 4 października w kinach.

Menu główne

DC All-In / Absolute Batman i nie tylko

Zaczęty przez Po_prostu_smyk, 20 Lipiec 2024, 01:11:56

Po_prostu_smyk

DC potwierdziło, że w październiku wystartuje inicjatywa "DC All-In". Jednocześnie prowadzone będą dwie linie (główna DC Universe i poboczna Absolute), które opowiedzą "kolosalną" historię rozpisaną na dwa lata. W ramach tej inicjatywy:

- W nowej linii wystartuje "Absolute Batman" (Scott Snyder i Nick Dragotta), gdzie Batman zostanie pozbawiony pieniędzy, rezydencji i lokaja.
- Tom Taylor i Mikel Janin przejmą serię "Detective Comics". Skupią się na nowych faktach z narodzin Batmana.
- Tourn Gronbekk i Fabian Mascolo przejmą serię "Catwoman". Selina wróci do Syndykatu, żeby rozwikłać próbę zamachu na nią.
- Dan Watters i Dexter Soy przejmą serię "Nightwing". W Bludhaven rozgorzeje wojna gangów.
- Philip Kennedy Johnson i Javier Fernandez przejmą serię ,,Batman & Robin". Damian będzie szukał swojego "ja", a w Gotham pojawi się przestępca odtwarzający stare zbrodnie.
Mark Waid i Chris Samnee stworzą 12-częściową serię ,,Batman and Robin: Year One", przedstawiającą pierwszy rok współpracy Batmana z Robinem (Dick Grayson). Duo zmierzy się z Generałem, nowym szefem mafii, który w jakiś sposób będzie powiązany z Dentem. 

Więcej informacji o inicjatywie:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/17/dc-all-in-czyli-kolosalna-inicjatywa-dc/
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/18/dc-all-in-nowe-zespoly-kreatywne-serii/

Crowridd

#1
Oglądałem zapowiedź tego na żywo i jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Snydera, to w tomie wprowadzającym do serii, mają być przedstawione te "dwa światy" jednocześnie, gdzie czytanie od prawej do lewej byłoby tym nowym rozdaniem, a na odwrót tym obecnym Uniwersum DC. Fajne.

W Twoim opisie Absolute Batman nie widzę różnicy od tego, co obecnie (w PL przynajmniej) jest u Batmana w ongoingu, ale pewnie chodzi tu o to, że ten nowy Batman będzie bez tych wszystkich rzeczy i Alfreda od początku istnienia.

Mikel Janin na rysunkach w kolejnym regularnym Batmanie - super. Na Taylorze już się raz lekko przejechałem przy The Detective, ale trzymam kciuki.

Juby

Dokładnie tak ma być, w tym Absolute Bruce nigdy nie miał kamerdynera, nie był bogaty, itd. Całkowita reinterpretacja postaci. No i ma być olbrzymem! 198 cm wzrostu (213 cm w kostiumie) i 113 kg wagi! :o Poniżej pierwsze szkice z Comic-Conu:

https://screenrant.com/absolute-batman-size-design-new-alfred/


Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Crowridd

#3
Dla mnie bomba, choć sama inicjatywa już trochę mniej. Słuchałem dziś podcastu BatCave i zgadzam się z tym, co powiedział Rado.

Trzymam kciuki i zobaczymy, jak wyjdzie w praniu. Na Atomie można już składać zamówienie na pierwszy zeszyt z Batmanem. Ja chyba poczekam, aż wyda to Egmont.

Btw. Takiego Alfreda jeszcze nie widziałem

MJ

Powiało świeżością, przypomina czasy Ultimate Spidermana itp. Oprócz zmiany koloru włosów Bruca, reszta wzbudza moje zainteresowanie. Kupię z pewnością.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...