Aktualności:

"Joker: Folie à Deux" od 4 października w kinach.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

Juby

Cytat: Juby w 11 Wrzesień  2024, 09:54:34Pierwsze prognozy weekendu otwarcia w USA to aż $115-145 milionów.


Są już pierwsze wyniki z przedsprzedaży biletów i jak tak o nich czytam to nie wygląda to za dobrze. Sporo prognoz weekendu otwarcia spadła o ponad połowę! Podobno nie ma szans na start na poziomie pierwszej części, ani nawet na wynik tegorocznej Diuny ($82,5 mln), a niektórzy już się zastanawiają, czy to nie będzie powtórka z Flasha... Czyżby szykowała się dziewiąta klapa finansowa filmu DC z rzędu?
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Leon Kennedy

Klapę może i ominie, ale zarobki będą dużo mniejsze niż w przypadku jedynki. No cóż, chcieli, to mieli i niech teraz śpiewająco to przyjmą 😁

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 14 Wrzesień  2024, 09:12:58Klapę może i ominie, ale zarobki będą dużo mniejsze niż w przypadku jedynki. No cóż, chcieli, to mieli i niech teraz śpiewająco to przyjmą 😁

Ale o co chodzi? W sensie ze przez śpiew ludzie nie pójdą z automatu do kina?? Przecież zwiastuny które ogląda przeciętny widz  mają dokładnie taki sam vibe jak  pierwsza cześć, już wiemy z recenzji ze tego musicalu  praktycznie nie ma. Po prostu minęło dużo lat  i zainteresowanie filmem minęło a sama 1 raczej podzieliła widzów .

Leon Kennedy

Myślę, że pewna część osób oleje kino właśnie z tego powodu. Recenzje również są gorsze niż w przypadku jedynki (chodź ta też podzieliła widownię), co też nie bardzo pomaga. Sam mam minimalne zainteresowanie i ciągle nie podjąłem decyzji czy pójdę, jednak na to do kina. Tak czy siak zainteresowanie tym filmem idzie dość mocno w dół...

newtime

#124
Cytat: Leon Kennedy w 14 Wrzesień  2024, 15:13:22Myślę, że pewna część osób oleje kino właśnie z tego powodu. Recenzje również są gorsze niż w przypadku jedynki (chodź ta też podzieliła widownię), co też nie bardzo pomaga. Sam mam minimalne zainteresowanie i ciągle nie podjąłem decyzji czy pójdę, jednak na to do kina. Tak czy siak zainteresowanie tym filmem idzie dość mocno w dół...

Ale z jakiego powodu? Przeciez to nie będzie nawet muscial w klasycznym slowa tego znaczneiu , pomijać fakt ze ten film nawet nie jest reklamowany w ten sposób i nikit poza banka fana nawet tak go nie postrzega.

Leon Kennedy

Jednak będą tam sobie trochę biegać i śpiewać, do tego ponoć to trochę naciągane jest i fabuła słaba, rozkręca się dopiero na samym końcu...  A jak wyjdzie, to kiedyś zobaczę i się oceni 😁

Q

Recenzje były podobne, ale "Joker" nagrodzony został na festiwalach w Wenecji i Toronto, w przypadku kontynuacji nie ma już tego efektu i tylko wspomina się o takich sobie recenzjach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: newtime w 14 Wrzesień  2024, 13:39:27a sama 1 raczej podzieliła widzów .
No raczej nie. Na IMDb i na Filmwebie miejsca w Top100 najlepiej ocenianych filmów wszech czasów (na fw nawet w pierwszej dwudziestce). Zdecydowania większość widzów była filmem zachwycona, o żadnym podziale nie może być mowy.

Jest kilka powodów przez które sequel może zarobić dużo mniej od poprzednika, a nawet ponieść klapę... Ale może zanim zaczniemy je analizować poczekajmy chociaż na wyniki z pierwszego weekendu? Na razie nie ma po co kruszyć kopii.

Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Juby

#128
https://deadline.com/2024/10/joker-folie-a-deux-box-office-weekend-projection-1236104610/#comments

Ależ to się posypało :D Z prognoz ponad stumilionowych, do 70 - może $90 milionów, a teraz, na dzień przed pierwszymi pokazami mowa jest o $55-60 milionach, czyli o otwarciu na poziomie Flasha (jednej z największych klap finansowych ubiegłego roku). Poza Stanami prognozuje się $80M-$85m+ z tych samych rynków, z których pierwsza część wyciągnęła na otwarcie $139 milionów. Deadline utrzymuje, że budżet produkcji filmu wyniósł +$190 milionów, więc nie będzie łatwo o wyjście na zero.

Polska przedsprzedaż ma się lepiej od przedsprzedaży Batmana Matta Reevesa (226 784 sprzedanych biletów w ciągu pierwszych trzech dni), więc może nie będzie dużego spadku względem pierwszej części, która w październiku 2019 przyciągnęła do kin 271 277 widzów. Zobaczymy jak zadziałają recenzje - napływa ich coraz więcej i mam wrażenie że większość negatywnych.

Ja do kina wybieram się raczej w przyszłym tygodniu, może w środę.
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Leon Kennedy

Daj znać, jaki, bo ja na ten moment odpuszczam, ale może przyszły weekend się wybiorę, chodź mocno wątpię. W ogóle to świat się kończy... Juby idzie na film DC, a Leon chyba odpuszcza. Co za czasy nastały  ;D

Juby

Do przyszłej środy jeszcze mogę się rozmyślić ;)
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Leon Kennedy

Ej, ale bez takich. Ktoś musi w końcu iść  ;D

MJ

Jestem świeżo po seansie i polecam obejrzeć mimo negatywnych opinii w koło był to przyjemny seans, piosenki nie są męczące, ogólnie rzecz biorąc jestem pozytywnie zaskoczony. Chociaż czegoś mi tam brakowało, ale jeszcze nie wiem czego.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

Opinie są wręcz miażdżące, ale wychodzi, że znaczna część widzów nie trawi musicalowych wstawek i nie zwraca uwagi na tekst piosenek, i do końca wie na jakiego typ film się wybrała.

Piosenki może nie są męczące, ale czasami zbytnio zaburzają tempo, a czasami zbyt szybko się urywają. Jak dla mnie skala niektórych numerów muzycznych mogłaby być większa.

Brakuje trochę lepszej historii, bo jak odejmiemy pomysł z muzyką, to mimo zasygnalizowanie kilku kwestii, to nie są one w pełni rozwinięte. Jednak ogólnie film wypada dobrze, jest słabiej niż w przypadku "Jokera", ale do tragedii daleko. Relacja Joker-Harley zdecydowanie na plus. Zakończenie też dobre.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 05 Październik  2024, 00:06:27Opinie są wręcz miażdżące
Ano! :D Coś pięknego ;) Ciekawe czy ktokolwiek w Hollywood dostrzeże w tym coś, co jest tam chyba zdaniem zakazanym, czyli: "nie każdy film (nawet miliardowy hit) musi dostać sequel!" ;) Z całej tej sytuacji wyłania się smutny obraz tego, że ani widzowie nie chcieli tej kontynuacji (ja pisałem, że nie chcę już przy pierwszych plotkach o jej planowaniu, bo Joker bardzo dobrze działa jako samodzielny film), ani nawet jego twórcy, którzy zażądali za powrót gigantycznych gaż ($20m dla Phoenixa i $10m dla Phillipsa z tego co pamiętam), ale najwyraźniej też nie mieli zapału jak przy poprzedniku.

Na IMDb katastrofalna ocena 5,6/10, na Filmwebie 5,4/10, na RT i MTC jednak nie mieszane, a negatywne recenzje, na Cinemascore ocena D (chyba najgorsza w historii dla filmu na podstawie komiksu(?) i na pewno najgorsza ocena dla filmu z budżetem ponad $100m), Gotham w deszczu (Michał Chudoliński) dał 2/10 i napisał "Niepotrzebne nieporozumienie", u moich znajomych na fw po pierwszym dniu 8 ocen, jedna szóstka, a tak to same negatywne ;D

W box office też jeszcze gorzej. Otwarcie Flasha wydaje się poza zasięgiem, na Deadline przywołują największą klapę ubiegłego roku - The Marvels, która miała podobne wyniki na start (ale może być jeszcze gorzej).
https://deadline.com/2024/10/box-office-joker-folie-a-deux-1236107521/
W środę poza USA film zarobił $8 milionów, ale podobno na wszystkich rynkach ma bardzo zły word-of-mouth i raczej nie dobije do $75m do niedzieli. Także szykuje się jakieś $120-milionowe otwarcie (globalnie) i przy tak złych opiniach myślę, że potrojenie go może być planem maksimum...

Teraz jeszcze, żeby to samo spotkało Gladiatora II :)
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman