Aktualności:

"The Penguin" w Max od 19 września.

Menu główne

Batman: Caped Crusader

Zaczęty przez Leon Kennedy, 19 Maj 2021, 16:30:12

Juby

Cytat: newtime w 24 Czerwiec  2024, 14:36:49Może nie pierwszym sezonie ale oczywiste jest ze pojawi się wcześniej czy później.
Dlaczego "oczywiste"? Jaki jest problem zrobić serial animowany bez tej postaci i wykorzystać 30. innych przeciwników Batmana? Da się, bo z tego, co kojarzę w Beware the Batman nie było Jokera.
Poza tym, jeśli pojawi się w drugim, lub trzecim sezonie - okej, nie będę miał z tym problemu. Ale chociaż w jednym mogliby go sobie darować i skoro akurat ten reklamują wszystkimi postaciami poza Jokerem, to liczę że tak będzie, a nie że dostanę jego zbędne cameo jak u Reeves'a.

Cytat: MJ w 24 Czerwiec  2024, 20:23:40Juby odejmiesz punkt nawet jeśli to będzie bardzo dobry odcinek?
Oczywiście. The Batman też był bardzo dobry, ale słowo się rzekło, -1 pkt. a fatalną fan-filmową scenę w Arkham zawsze przewijam.

10 odcinków uważam za w sam raz, ale ja ogólnie nie jestem fanem zbyt długo ciągnących się seriali. Jeśli sezon pierwszy się przyjmie, może przy drugim zamówią więcej.
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

newtime

#76
Dlatego ze Joker, to nemesis batmana i jest już zbyt ważny dla całego uniwersum nietoperza żeby go porzucać dla samej zasady, zwłaszcza  jeśli nie mówimy tutaj o jednym filmie tylko o serialu prawdopodobnie na kilka sezonów, to tak jakby zrezygnować całkowicie z Alfreda czy Gordona, można ale wiemy ze tak się nie stanie, Beware the Batman został skasowani już po pierwszym sezonie jeśli dobrze pamiętam. Co nie zmienia faktu ze również nie chce Jokera teraz tylko skupienia się na innych postaciach, chociaż z drugiej strony nie powiedziałbym ze kobieta kot, Two Face czy Harley mają jakoś szczególnie mniej atencji w mediach niz Joker ostatnio. Pewnie się ze mną nie zgodzisz ale nie licząc filmu Todda Phillipsa , to poza jakiś tam cameo, to ostatni Joker który mial film dla siebie na dużym ekranie, to byl w Mrocznym rycerzu wiec ja tak tego przesytu aż tak  nie czuje.

Juby

Cytat: newtime w 25 Czerwiec  2024, 10:30:58Dlatego ze Joker, to nemesis batmana i jest już zbyt ważny dla całego uniwersum nietoperza żeby go porzucać
Ale kto mówi o porzucaniu? Joker pojawia się we wszystkich możliwych mediach z Batmanem, więc chyba w którymś można go po prostu pominąć i w tym miejscu skorzystać z innych łotrów? Tak przynajmniej było kiedyś (w latach 1940-2010), Jokera też było najwięcej, ale bez przesady, potrafiono na długi czas dać fanom od niego odpocząć i wprowadzać kogoś nowego, lub zapomnianego. Teraz nie ma zmiłuj, Joker, Joker Joker!

Cytat: newtime w 25 Czerwiec  2024, 10:30:58to tak jakby zrezygnować całkowicie z Alfreda czy Gordona
Nie widziałbym w tym problemu, ale i tak uważam to za nietrafione porównanie. Jeśli zabrakłoby Alfreda to tak przedstawiałaby się lista pozostałych kamerdynerów-przyjaciół Bruce'a Wayne'a do wykorzystania: . . .
A oto lista innych komisarzy policji, z którymi współpracuje Batman: . . .
A to lista innych przestępców, którzy mogą się pojawiać co odcinek serialu zamiast Jokera:
Spoiler
- Clayface
- Man-Bat
- Ventriloquist + Scarface
- Mad Hatter
- Ratcatcher
- The Court of Owls
- Rupert Thorne
- Dr Hugo Strange
- Hush
- Lady Shiva
- Cornelius Stirk
- Calendar Man
- Phantasm
- Kadaver
- Firefly
- Narcosis
- Amygdala
- Cluemaster
- Anarky
- Maxie Zeus
- Catman
- Luck-Up
- Dr Phosphorus
- Corrosive Man
- Tally Man (Komornik)
- Abattoir
- Sewer King
- EMP
- Killer Croc
- Black Mask
- Mr. Zsasz
- Deadstroke
- Deadshot
- KGBeast
- Arkham Knight
[Zamknij]

Powyżej to tylko ci mniej popularni. Spokojnie można robić serial bez Jokera przez 50-60 odcinków.

Cytat: newtime w 25 Czerwiec  2024, 10:30:58z drugiej strony nie powiedziałbym ze kobieta kot, Two Face czy Harley mają jakoś szczególnie mniej atencji w mediach niz Joker ostatnio.
Oczywiście, że mają mniej. Nikt nie jest blisko Jokera, choć Harley od 2016 też pushują mocno (własna seria komiksowa, tytuły w DC Black Label, własny film, serial animowany, kto wie czy nie zdominuje drugiego filmu Todda Phillipsa?).

Cytat: newtime w 25 Czerwiec  2024, 10:30:58Pewnie się ze mną nie zgodzisz ale nie licząc filmu Todda Phillipsa , to poza jakiś tam cameo, to ostatni Joker który mial film dla siebie na dużym ekranie, to byl w Mrocznym rycerzu
Była już dyskusja na ten temat. Nie będę w nią wchodził ponownie i odpowiadał na te zaburzenia rzeczywistości.

Cytat: newtime w 25 Czerwiec  2024, 10:30:58ja tak tego przesytu aż tak  nie czuje.
Przesyt? Gdy w 2011 roku okazało się, że w Batman: Arkham City, w którym głównym wrogiem miał być Dr Hugo Strange, a jednak głównym i final bossem okazał się Joker, wtedy zacząłem czytać o przesycie (sam go nie czułem, bo grą byłem zachwycony). Kiedy w 2013 roku w Batman: Arkham Origins głównym wrogiem miał być Black Mask, ale ten okazał się być Jokerem - wtedy i ja zacząłem pisać o przesycie (tu i na jeszcze jednym forum). . . by już rok później przeczytać, że w roli Jokera obsadzono Jareda Leto w DCEU. A potem kolejnego aktora. I jeszcze jednego. Od lat to już nie jest "przesyt" - to słowo jest zdecydowanie za słabe, nie oddające tego, co WB/DC zrobiło z tą postacią.

Oczywiście jeśli w tych 10 odcinkach nie będzie nawet śladu po Jokerze to moje postanowienie działa również w drugą stronę: z miejsca +1 pkt. do oceny serialu (za odwagę i dobrą decyzję) :)
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Q

Potwierdzono obecność taki złoczyńców: The Penguin, Catwoman, Harley Quinn, Clayface, Firebug, Natalia Knight, Two-Face, i Gentleman Ghost.

Mamy 10 odcinków i 8 złoczyńców, więc w zupełności nie ma potrzeby dorzucać tu Jokera, zwłaszcza, że ta wersja postaci Harley Quinn nie jest z nim związana.

Nie robiliby też takiej tajemnicy z ewentualnej obecności Jokera. Aby tylko na koniec ostatniego odcinka nie pojawiła się jakaś aluzja co do tej postaci, bo to byłaby już za duża wtórność, a jak na razie twórcy stawiają na świeże podejście.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

No właśnie w tej końcówce mogą go dać :D Zobaczymy.

Juby

Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

MysiaParasolka

Chciałbym zostać miło zaskoczony w sierpniu, ale póki co balonik jakichkolwiek oczekiwań mam totalnie wypompowany. W kwestii klauna przyłączam się do #TeamJuby - kompletnie nie będzie mi brakowało tej postaci w nowej produkcji. Przypomnę tylko, że Burton nawet go ubił i nie zaskodziło to zrobić (wg mnie) nawet jeszcze lepszych złoli w kontynuacji ;)
Najbardziej ciekawi w jakim kierunku Timm i ekipa poszli z narracją - czy będą to samodzielne historie (vide BTAS) czy może cały sezon będzie konkretnie rozpisaną intrygą. Pod tym względem konkurencja w tym roku silna, gdyż X-Men'97 pozamiatali pod każdym względem ;)   

Q

Jeśli będą trzymać się schematu z "Merry Little Batman" to jeszcze w tym tygodniu powinien pojawić się zwiastun.

Co do narracji, to opis takich postaci jak Harley sugeruje, że jej wątek będzie przewijał się przez cały sezon, ale to raczej będzie dotyczyć rozwoju postaci, a nie jednej intrygi.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

#83
Trailer będzie dziś/jutro.

Ciekawe, jak spisze się soundtrack serialu.

Edit: z tego co słyszę, to będzie w starym stylu


Q

Już jest pełny zwiastun

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Kurcze, spóźniłem się parę minut... Zwiastun napawa mnie sporym optymizmem i chyba można być  już spokojnym o tą produkcję. Jest klimat, dobra kreska, sporo postaci zbliżonych bardziej do klasycznego wyglądu, super. Fajny Two-Face  :D

Crowridd

I ten głos ze starego telewizora. Klimat jest. No i brakuje uśmiechów na twarzach martwych panów.

Funky

Podrasowany TAS z lepszą kreską, na plus Two-Face (w końcu nie wygląda jak niebieski mutant) fatalna Catwoman cała reszta jest dla mnie obojętna.

newtime

Mega mi się podoba. To jest właśnie mój batman, stylistyka lat 40, groteskowość, noir, czekam!! Mam nadzieję że będzie bardziej skupiona na budowaniu relacji między postacami niż na samych fabułach.

MJ

Zapowiada się sztos! Głos Batmana brzmi świetnie, mimo że wcześniejsza próbka nie zachwycała to widać ze przy liniach dialogowych facet się postarał, czuć mroczny detektywistyczny klimat i faktycznie Juby staję teraz po twojej stronie, pierwszy sezon mógłby spokojnie obyć się bez Jokera. Nie mogę się doczekać, te 10 odcinków pewnie zjem jednego dnia, o ile wypuszczą wszystkie naraz.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...