Aktualności:

"Joker: Folie à Deux" od 4 października w kinach.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Q

Ja już w czwartek w Empiku nie znalazłem nowego tomu, tylko "Catwoman" i w kolejnych dniach też nic nie dodali. Więc jeśli wychodzi cieszący się zainteresowaniem tom, to schodzi szybko zwłaszcza w obleganych Empikach. Nakłady też już mniejsze niż przy początkowych numerach.

20 listopada trafi do sprzedaży "Batman: Nocturna i Nocny złodziej", więc zapewne będzie trzeba już w środę się zaopatrzyć.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Wszystko z Batmanem co nie było wcześniej publikowane w Polsce schodzi szybciej niż pozostałe.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Hachette poza drukowaniem pustych stron, błędami w ich kolejności, pustych dymków dorzuca drukowanie kilku stron oryginalnych komiksów na jednej. Była ostatnio Catwoman, a teraz to samo jest w najnowszej Zielonej Latarni. Z tego co widziałem, to Catwoman ciężko było nawet rozczytać.

Gdzieś jeszcze pamiętam, że jako źródło podawali "piracką" stronę z komiksami.

Fachowcy

W UK ma być Under the Red Hood



Q

Tych dodatkowych historii pierwotnie miało nie być w tych wydaniach (i nie są nawet uwzględnione w opisie), ale ze względu na kwestię "panoramy" nie można było dorzucić więcej stron, więc wybrano taki wariant ściśnięcia, bo starają się dawać jak największą zawartość tomu. Niby dodatkowa historia, ale tak wciśnięta, że podobno ciężko ją docenić, więc zdecydowanie nie jest to idealne rozwiązanie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

No to dodali większą zawartość, której nie można nawet przeczytać. Niezrozumiała dla mnie decyzja; tłumaczenie zresztą też. Za ceną idzie jakość jak widać.

Zaraz wychodzi Batman, którego na naszym rynku nie było, i oby takich od serca wydawcy dodatków nie było, bo to akurat mam zamiar kupić.

Juby

Cytat: Q w 24 Październik  2024, 16:05:53ze względu na kwestię "panoramy" nie można było dorzucić więcej stron
I dlatego najlepiej by było, gdyby te kolekcje nie miały żadnych panoram :P Zwykłe jednobarwne grzbiety z numerami i tytułami byłyby znacznie lepsze. O ile Eaglemoss jeszcze dawało tytuły (i wybitną ilustrację Alexa Rossa), tak Hachette już nie daje ich na grzbietach, przez co przy większej ilości tomów trzeba szukać po małych kadrach u góry, aby wiedzieć po co sięgnąć. Dlatego niespecjalnie lubię kupować tomy tej kolekcji (mam ich 5, z czego jeden dostałem, ale go i jeszcze jeden planuję wymienić/sprzedać, bo nie sądzę, abym miał do nich jeszcze wrócić).
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman

Crowridd

Przy większej ilości komiksów od Hachette łatwiej jest odnaleźć dany komiks po kadrze z okładki (bo jest kadrem z okładki, który się zna) niż po małych napisach z WKKDC.

Dla mnie grzbiety nie mają żadnego znaczenia, poza kilkoma wyjątkami ale rzeczywiście po uzbieraniu większej kolekcji komiksów od Hachette zdziwiłem się, jak łatwo jest znaleźć dany tytuł po tym kwadraciku.

Juby

Potwierdzone info - od tomu 85. na okładkach kolekcji widnieje klasyczne logo z lat 1976-2005 (i obecne) :) Ciekawe, czy Egmont również wprowadzi tę zmianę od listopada.
Juby - polski użytkownik, polska ksywa. Czytamy i odmieniamy po polsku (Jubemu, Jubego, itd.)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
  - Morgan Freeman